אודות

שלום, שמי ד"ר שלמה ידין,
אני עוסק בפסיכיאטריה מאז שנת 1984 מומחה בפסיכיאטריה משנת 1992, מנהל מחלקה פסיכיאטרית קהילתית וראש תחום בריאות הנפש מאז 2007, עם ניסיון רב בטיפול פסיכיאטרי ופסיכותרפי במסגרות ציבוריות ופרטיות.
ניסיוני כולל עבודה בבית חולים פסיכיאטרי משך כשש שנים, כפסיכיאטר במרפאה ממשלתית כ-18 שנה, כמנהל פסיכיאטרי של סנטוריום פסיכיאטרי כשנתיים, כמנהל מחלקה פסיכיאטרית קהילתית וראש תחום בריאות הנפש מאז 2007, כפסיכיאטר בצבא וכפסיכיאטר בקליניקה פרטית כעשרים וחמש שנים, ניסיון ייחודי במניעת אשפוזים פסיכיאטרים ע"י ביקורי בית וטיפול גם בבעלי קושי ביצירת קשר עם הזולת, על רקע מצבם.
אני מאמין שהאדם רוצה להיות עם בריאות נפשית תקינה ולהקטין, עד כמה שניתן, את השפעתם של קונפליקטים מעברו וטעויות בדרכי חשיבה על חייו הנוכחיים. קיים קושי להגיע לגורמי קשיים אלו בכוחות עצמנו. הגעה להסכמה לתהליך של בחינה עצמית בתוך טיפול נפשי הינה תחילת הדרך לשיפור המצב הנפשי, הקטנת הסבל והגברת הסיכוי לאושר רב יותר.
בחלק מהטיפולים יהא צורך בשילוב טיפול שיחתי עם תרופתי , או אחר. אני מאמין בשילוב הטיפול התרופתי רק לאותם מקרים הנדרשים ולא מעבר לכך. האבחנה בין השניים הינה מיומנות הנרכשת מלמידה וניסיון מקצועי.
  • אבחון וטיפול בקשיים נפשיים ורגשיים: דיכאון, חרדה, כפייתיות, סכיזופרניה, מצבי חרדה ופסיכוזה שלאחר שימוש בסמים והפרעות אישיות.
  • סוגי הטיפול:
    פרטני: דינמי, קוגניטיבי ודיאלקטי (DBT- dialectical behavioural treatment)
    טיפול זוגי, משפחתי.
    טיפול תרופתי.
  • עריכת חוות דעת פסיכיאטריות לצרכי אפוטרופסות, או לצרכי כתיבת צוואה.
  • ביקורי בית במקרים מיוחדים.
                                              תחומי התמחות


אבחון וטיפול בקשיים נפשיים ורגשיים
דיכאון, חרדה, כפייתיות, סכיזופרניה, מצבי חרדה ופסיכוזה שלאחר שימוש בסמים והפרעות אישיות.

סוגי טיפולים
פרטני: דינמי, קוגנטיבי ודיאלקטי, טיפול זוגי / משפחתי, טיפול תרופתי

עריכת חוות דעת פסיכיאטריות
לצרכי אפוטרופסות או לצרכי כתיבת צוואה.

פרטי התקשרות


ידין שלמה 050-6242717
03-9519889
shlomoyadin@gmail.comאודות